xiaomi miNote10 lite

xiaomi miNote10 lite

Posted on Posted in بررسی تخصصی گوشی های موبایل

قصد داریم به معرفی یکی دیگر از اسمارتفونهای شیا اومی با نام مینوت۱۰ لایت xiaomi miNote10 lite بپردازیم. اگر به خاطر داشته باشید در نوامبر ۲۰۱۹ شاهد رونمایی و عرضه مینوت۱۰ و مینوت۱۰ پرو از این کمپانی بودیم که بسیار گوشی قدرتمندی میباشد. مدل مذکور تفاوت چندانی با دو مدل پیشین ندارد. پس بنابر این به شرح مختصری در باره این محصول میپردازیم.

این اسمارتفون در ماه جاری عرضه خواهد شد اما تاریخ دقیق عرضه این محصول هنوز مشخص نشده است. این اسمارتفون همانند مدلهای پیشین مجهز به یک سی پی یوی ۸ هسته ایست. اما این گوشی برخلاف مینوت۱۰ و نوت۱۰ پرو از اندروید ۱۰ بهره میبرد. ولی در دو مدل قبلی شاهد اندروید ۹ بودیم.

xiaomi miNote10 lite
xiaomi miNote10 lite

در مشخصات حافظه باید بگوییم که در مینوت۱۰ پرو شاهد ۲۵۶ گیگابایت ۸ گیگابایت رم در مینوت۱۰ ۱۲۸ گیگابایت ۶ گیگابایت رم بودیم ولی این مدل در دو نسخه ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایت به همراه ۶ و ۸ گیگابایت رم عرضه خواهد شد.

نقطه ضعف بسیار بالای این سه مدل عدم پشتیبانی از کارت حافظه و همچنین عدم قابلیت uSb on the go میباشد. تفاوت چشمگیر این مدل دوربین آن است. دو مدل قبلی پنج دوربینه بودند. یعنی شامل پنج دوربین در پشت ۱۰۸+۱۲+۸+۲۰+۲ مگاپیکسل و یک دوربین جلوی ۳۲ مگاپیکسلی بود. اما در این مدل ۴ دوربین مشاهده میشود. در این مدل شاهد ۴ دوربین در پشت ۶۴+۸+۲+۵ مگاپیکسل و یک دوربین جلوی ۱۶ مگاپیکسلی هستیم.

شایان ذکر است که باطری هر سه مدل ۵۲۶۰ میلیآمپر ظرفیت دارد که البته شاید همین امر سبب سنگین وزن شدن این اسمارتفون ها شده است. هر سه مدل از فست شارژ با توان ۳۰ وات بهره میبرند که توانی مناسب با ظرفیت باطری آنها دارد.

برای مطالعه تمام مقالات بررسی تخصصی گوشی های موبایل کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *