xiaomi mi10 youth 5g

xiaomi mi10 youth 5g

Posted on Posted in بررسی تخصصی گوشی های موبایل

امروز قصد داریم با محصول جدیدی از شیائومی با نام xiaomi mi10 youth 5g آشنا شویم. این مدل کمی ضعیفتر از دو مدل پیشین یعنی mi10 و mi10 pro 5g که در ماه فوریه معرفی و عرضه شدند به نظر میرسد. اما از بعضی از جهات بهتر از آن دو عمل میکند.

xiaomi mi10 youth 5g

این مدل ۱۹۲ گرم وزن دارد. برخلاف دو مدل قبلی که ۲۰۸ گرم وزن داشتند این گوشی کمی سبکتر به نظر میرسد. صفحه آن نیز کوچکتر از دو مدل قبلی به نظر میرسد که دارای ۶.۵۷ اینچ نسبت صفحه به بدنه ۸۵ درصد میباشد. و از نوع سوپر آمولد است. این گوشی از اندروید ۱۰ بهره میبرد و دارای سی پی یوی ۸ هسته ایست. در چهار مدل عرضه خواهد شد.

۶۴ گیگ ۱۲۸ گیگ و ۲۵۶ گیگ. که به ترتیب ۶۴ گیگابایت ۶ گیگابایت رم ۱۲۸ گیگابایت ۶ گیگابایت رم ۱۲۸ گیگابایت ۸ گیگابایت رم ۲۵۶ گیگابایت ۸ گیگابایت رم میباشد. متاسفانه این گوشی از کارت حافظه پشتیبانی نمیکند. اما قابلیت uSb on the go میتواند این نقطه ضعف را جبران کند. شایان ذکر است که ۳ مدل یاد شده دو سیمکارته هستند و از ویژگی محبوب شبکه ۵جی پشتیبانی میکنند.

xiaomi mi10 youth 5g از دوربین مطلوبی نیز برخوردار است هر چند که دوربینی ضعیفتر از دو مدل پیشین دارد. اما به نظر میرسد به خوبی کاربران را راضی نگه دارد. دوربین این گوشی شامل ۴ دوربین در پشت ۴۸ مگاپیکسلی پرسکوپ ۸ مگاپیکسل ۸ مگاپیکسل و ۲ مگاپسیکسل و یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی در جلو میباشد. این گوشی از وای‌فای بلوتوث ۵.۱ nfc و uSb 2.0 type c1 نیز پشتیبانی میکند.

نقطه قوت xiaomi mi10 youth 5g پورت ث.۵ میلیمتری هدفون آن میباشد که در دو مدل پیشین خبری از آن نبود. باطری این گوشی ظرفیت کمتری نسبت به mi10 و mi10 pro که به ترتیب ۴۷۸۰ و ۴۵۰۰ میلیآمپر بودند میباشد. این گوشی فقط ۴۱۶۰ میلیآمپر ظرفیت دارد که به نظر متوسط میآید و دارای فست شارژ با توان عالی ۲۲.۵ وات میباشد. و برای چنین ظرفیتی مناسب به نظر میرسد. این گوشی ۲۷۰ یورو ارزشگذاری شده که نسبت به امکانات مقرون به صرفه میباشد.

برای مطالعه تمام مقالات بررسی تخصصی گوشی های موبایل کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *