USB type c

USB type c

Posted on Posted in معیارهای انتخاب گوشی موبایل

امروز در این مطلب قصد داریم در مورد USB type c صحبت کنیم. آیا تایپ سی بهتر است یا میکرو یو اس بی؟

همانطور که میدانید در تکنولوژی موبایل سرعت حرف اول را میزند. انتقال داده ها از طریق کابل usb نیز از این قاعده مستثنا نیست. همه ما دوست داریم که با سرعت بیشتری اطلاعات رد و بدل کنیم ویو اس بی تایپ سی این امکان را در اختیار ما قرار میدهد.

USB type c
USB type c

همچنین بسیاری از کاربران دوست دارند گوشی خود را با سرعت بیشتری شارژ کنند. USB type c به مراتب از سرعت بالاتری نسبت به میکرو یو اس بی برخوردار است. زیرا میکرو یو اس بی فقط میتواند با سرعت ۵ وات و ۲ آمپر شارژ کند. اما در USB type c میتوان این سرعت را به ۱۰۰ وات نیز افزایش داد.

همچنین این نوع یو اس بی از دوام قابل توجهی برخوردار است و خیلی دیرتر از میکرو یو اس بی دچار آسیب میشود.

همچنین با قابلیتی که در USB type c وجود دارد میتوانید گوشی خود را از هرطرف که خواستید شارژ کنید.

درگاه میکرو یو اس بی حدودا از سال ۲۰۰۷ و با گوشی nokia n82 پا به عرصه حضور نهاد. تا سال ۲۰۱۰ این نوع درگاه جهانی شد و در گوشیهای اندرویدی نیز مورد استفاده قرار میگرفت. اما همانطور که توضیح دادیم این نوع کابلها هم این نوع کابلها هم زود دچار آسیب میشد هم این که گوشیهای هوشمند با سرعت پایینتری شارژ میشدند. اگرچه در این بین مدلهایی هم وجود داشتند که از شارژ سریع پشتیبانی میکردند. اما فقط مناسب همان دستگاه بود و کاربران دیگر قادر به استفاده از آن نبودند. این نوع پورت یو اس بی از سال ۲۰۱۴ روند توسعه خود را آغاز کرد. به نظر میرسد تا سالهای آینده نسل میکرو یو اس بی به کلی منقرض شود. ولی هنوز در برخی از گوشیهای رده پایین هنوز از این نوع کابلها استفاده میشود.

به طور کلی اگر بخواهیم برای میکرو یو اس بی مزیتی را بیان کنیم فقط یک مزیت میماند. همانطور که در بحث فست شارژ برای شما دوستان شرح دادیم فست شارژ میتواند در بیشتر موارد دوام باطری را پایین بیاورد. پس در نتیجه میکرو یو اس بی میتواند گزینه مناسبی باشد. در حال حاضر در بازار USB type c ۱ و تایپ سی ۳ مشاهده میشود.

برای مطالعه تمام مقالات بررسی تخصصی گوشی های موبایل کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *