honor9a honor9c و honor9s

honor9a honor9c و honor9s

Posted on Posted in مقایسه موبایل ها

honor9a honor9c و honor9s
با سلام خدمت دوستان گرامی. امروز قصد داریم به معرفی ۳ گوشی از برند آنر بپردازیم. این ۳ مدل از سری ۹ آنر میباشند که دیروز شاهد رونمایی از آنها بودیم. این ۳ مدل honor9a, honor9c, و honor9s نام دارند. ۳ مدل یاد شده در ماه آتی به صورت رسمی عرضه خواهند شد. در اینجا قصد داریم به تفصیل در باره آنها صحبت کنیم.

honor9a honor9c و honor9s
honor9a honor9c و honor9s

honor9a
این گوشی ۱۸۵ گرم وزن دارد. و نسبتا سنگین وزن به نظر میرسد. این اسمارتفون از صفحه نمایش iPs lcd با سایز ۶.۳ اینچ بهره میبرد که نسبت صفحه به بدنه ۸۱.۳ درصد میباشد. و همین حاشیه های زیاد باعث سنگین وزن شدن این اسمارتفون میشود. رزولوشن این گوشی ۷۲۰ در ۱۶۰۰ پیکسل ۲۷۸ پیکسل در هر اینچ میباشد. این گوشی از اندروید ۱۰ بهره میبرد و دارای یک سیپییوی ۴ هسته ایست. این گوشی دارای ۳ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی میباشد. و همچنین از قابلیت uSb on the go نیز برخوردار است. متاسفانه کیفیت دوربین این اسمارتفون چندان مطلوب به نظر نمیرسد. این گوشی از ۳ دوربین در پشت ۱۳+۵+۲ مگاپیکسل و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی در جلو بهره میبرد. باطری این گوشی ۵۰۰۰ میلیآمپر میباشد و این خود نقطه قوت بسیاری برای این اسمارتفون محسوب میشود. تناسب بین سایز و نوع صفحه و باطری آن کاملا مشهود است. این اسمارتفون ۱۴۰ یورو قیمتگذاری شده است که با این مشخصات و امکانات قیمتی متوسط دارد.

honor9c
این گوشی کمی سبک وزنتر از مدل ذکر شده به نظر میرسد. این گوشی ۱۷۶ گرم وزن دارد. این اسمارتفون نیز همانند مدل پیشین از صفحه نمایش iPs lcd با سایز ۶.۳۹ اینچ بهره میبرد و نسبت صفحه به بدنه ۸۲.۴ درصد میباشد. یعنی گوشی دارای حاشیه های کمتری نسبت به مدل پیشین میباشد. اما سایز صفحه کمی بزرگتر شده است. این تلفن همراه دارای رزولوشنی کمی پایینتر از مدل قبلی میباشد. رزولوشن این گوشی ۷۲۰ در ۱۵۶۰ پیکسل ۲۶۹ پیکسل در هر اینچ میباشد. این گوشی دارای سیپیوی ۸ هسته ایست و دارای ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و ۴ گیگابایت رم میباشد. این اسمارتفون قابلیت uSb on the go ندارد. ولی چون از کارت حافظه پشتیبانی میکند نداشتن این قابلیت در این گوشی نقطه ضعف به حساب نمیآید. این گوشی از اندروید نسخه ۱۰ بهره میبرد. این گوشی از دوربین بسیار مطلوبی نیز برخوردار است. این گوشی شامل ۳ دوربین در پشت ۴۸+۸+۲ مگاپیکسل و یک دوربین ۸ مگاپیکسلی در جلو میباشد. این گوشی دارای باطری ۴۰۰۰ میلیآمپر میباشد که تناسب بین سایز و نوع صفحه نمایش با باطری متوسط میباشد. قیمت این گوشی ۱۶۰ یورو گزارش شده که نسبت به امکانات عالی به نظر میرسد.

honor9s
این گوشی برخلاف مدلهای ذکر شده کمی ساده اما با سیستم عامل اندروید میباشد.. این گوشی ۱۴۴ گرم وزن دارد و بسیار سبک وزن است. این گوشی دارای صفحه نمایش ۵.۴۵ اینچ میباشد که نسبت صفحه به بدنه ۷۳.۸ درصد میباشد. و دارای رزولوشن ۷۲۰ در ۱۴۴۰ پیکسل ۲۹۵ پیکسل در هر اینچ میباشد. این گوشی از اندروید ۱۰ پشتیبانی میکند. سیپییوی این گوشی ۴ هسته ایست و دارای ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی به همراه ۲ گیگابایت رم میباشد. این گوشی نیز قابلیت uSb on the go ندارد. ولی از آنجایی که این گوشی نیز از کارت حافظه پشتیبانی میکند این نکته چندان اهمیتی ندارد. این گوشی همانطور که گفته شد از جمله گوشیهای ساده و نسبتا رده پایین محسوب میشود. پس در نتیجه دوربین خیلی مطلوبی هم نمیتوان از آن انتظار داشت. این گوشی دارای یک دوربین ۸ مگاپیکسلی در پشت و یک دوربین ۵ مگاپیکسلی در جلو میباشد. این گوشی دارای یک باطری ۳۰۲۰ میلیآمپری میباشد که تناسب بسیار عالی با صفحه نمایش آن دارد. این گوشی ۹۰ یورو قیمتگذاری شده که نسبت به مشخصات آن عالی میباشد. نکته کلی. ۳ مدل ذکر شده دو سیمکارته بوده و هر سه مدل از شبکه ۴جی پشتیبانی میکنند. و خبری از شبکه ۵جی در آنها نیست.

همچنین هیچیک از این ۳ مدل honor9a honor9c و honor9sاز تکنولوژی فست شارژ پشتیبانی نمیکنند که هم میتواند نقطه ضعف باشد هم نقطه قوت. مثلا این که در honor9s با باطری ۳۰۲۰ میلیآمپری نداشتن این تکنولوژی بسیار بسیار میتواند مفید باشد. اما در honor9a اگرچه ممکن است این قضیه بسیار مفید به نظر برسد اما شارژ کردن این باطری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلیآمپر بسیار بسیار میتواند زمانبر باشد. و بهتر بود حد اقل از یک فست شارژ با توان ۱۸ وات در آن استفاده میشد.

همچنین هر ۳ مدل honor9a honor9c و honor9s از پورت میکرو یو اس بی برای شارژ کردن و انتقال داده بهره میبرند. نکته آخر این که نقطه قوتی که در هر ۳ مدل مشاهده میشود این است که از پورت ۳.۵ میلیمتری هدفون بهره میبرند. ویژگیی که در کمتر محصولات میتوان شاهد آن بود. همچنین تناسب بین صفحه نمایش و باطری که ندرتا میتوان در محصولات مشاهده کرد را نیز نمیتوان از یاد برد.

برای مطالعه تمام مقالات مقایسه موبایل ها کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *