گوشی اندروید جدید یا قدیم؟

Posted on Posted in مقایسه موبایل ها

گوشی اندروید جدید یا قدیم؟ شما چه فکر میکنید؟ دوست دارم نظراتتون رو با من به اشتراک بگذارید. منظور از گوشیهای قدیمی نه گوشیهای ساده ۱۰ سال پیش که هیچ امکاناتی نداشتند است و نه گوشیهایی که سیستم عامل ویندوز و سیمبین داشتند. بلکه منظور همین گوشیهای اندرویدی ۳ تا ۴ سال پیش میباشند.

گوشی اندروید جدید یا قدیم؟
گوشی اندروید جدید یا قدیم؟

اگرچه گوشیهای امروزی از همه نظر پیشرفت داشته اند ولی باطری آنها ارتقای چشگیری نداشته است. همین موضوع این پرسش را در ذهن ما ایجاد می کند که گوشی اندروید جدید یا قدیم؟ مثلا گوشی هوشمندی که با صفحه ۵.۵ اینچ باطری ۴۰۰۰ میلی آمپری دارد امروزه مشاهده میکنیم که گوشیی با صفحه ۶.۵ اینچی این ظرفیت را دارا میباشد. غیر از این که گوشیهای قدیمی بیشتر از صفحه نمایش ایپس ال‌سی‌دی بهره میبردند. در حالی که اکثر گوشیهای امروزی از صفحه نمایشهای آمولد یا سوپر آمولد بهره میبرند. درست است که باطری های گوشیهای قدیمیبه ندرت به ۵۰۰۰ میلی آمپر میرسید. اما چون صفحه ها برای باطریهای ۳۰۰۰ میلی آمپری کفایت میکرد. مثلا گوشی lenovo p2 که در سال ۲۰۱۶ معرفی شد فقط ۵.۵ اینچ بود ولی باطری آن ۵۱۰۰ میلی آمپر بود.

جمعبندی گوشی اندروید جدید یا قدیم؟
در کل مطالبی که در اینجا گفته شد بیانگر این موضوع میباشد که گوشیهای امروزی علیرغم همه پیشرفتهای چشمگیری که در همه زمینه ها داشته اند ولی متاسفانه در زمینه ارتقای باتری بسیار بسیار ضعیف عمل کرده اند. متاسفانه باطریها با نوع و اندازه صفحه نمایش تناسب ندارند. به امید روزی که این مشکل حل شود و باطریها از ظرفیت بالاتری برخوردار شوند. چرا که این موضوعی است که در هیچ لیست ویژگی های گوشی ها و حتی مقایسه انواع گوشی با هم به چشم نمی آید. اما در عمل حتما تاثیر بسیار زیادی در رفتار ما و استفاده ما از گوشی موبایل مان خواهد داشت.

برای مطالعه تمام مقالات مقایسه موبایل ها کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *