مقایسه samsung galaxy a51 و samsung galaxy a71

مقایسه samsung galaxy a51 و samsung galaxy a71

Posted on Posted in مقایسه موبایل ها

با ما همراه باشید تا با ۲ گوشی رونمایی شده از سوی سامسونگ آشنا شویم. nدر این مقاله به مقایسه samsung galaxy a51 و samsung galaxy a71 می پردازیم.

مقایسه samsung galaxy a51 و samsung galaxy a71
مقایسه samsung galaxy a51 و samsung galaxy a71

samsung galaxy a51 5g :این گوشی همانطور که از نامش پیداست از شبکه نسل پنجم یعنی ۵g بهره میبرد. و این یکی از ویژگیهای محبوب به شمار میرود. همچنین این گوشی دارای سی پی یوی ۸ هسته ای ۲.۲ و ۱.۸ گیگاهرتز میباشد. این دستگاه از صفحه نمایش ۶.۵ اینچی سوپر آمولد نیز بهره میبرد. این گوشی هوشمند از اندروید نسخه ۱۰ پشتیبانی میکند. حافظه این دستگاه ۱۲۸ گیگابایت به همراه ۶ یا ۸ گیگابایت رم میباشد که به نظر میرسد میتواند نیاز کاربران را به خوبی برآورده کند. البته این گوشی از کارت حافظه نیز پشتیبانی میکند. اما با توجه به این حافظه بالا بعید به نظر میرسد نیاز به کارت حافظه پیدا کنید. این گوشی از دوربین مطلوبی نیز برخوردار است. زیرا دارای دوربین ۴ گانه در پشت یعنی ۴۸ ۱۲ ۵ و ۵ مگاپیکسل و یک دوربین ۳۲ مگاپیکسلی در جلو میباشد. این گوشی هوشمند از بلوتوث ۵ وایفای nfc نیز برخوردار میباشد. همچنین از یک باطری ۴۵۰۰ میلیآمپری با فست شارژ ۱۵ وات بهره میبرد که یک uSB type c آن را پشتیبانی میکند.

samsung galaxy a71 5g : این مدل تفاوت چندانی با مدل قبلی ندارد فقط تفاوتهای جزیی در آن مشاهده میشود که در ادامه با هم به بررسی آن میپردازیم. این گوشی از دوربین مطلوبتری نسبت به مدل a51 5g برخوردار میباشد. زیرا دارای دوربین ۴ گانه در پشت ۶۴ ۱۲ ۵ و ۵ مگاپیکسل در پشت و یک دوربین ۳۲ مگاپیکسلی در جلو میباشد. تفاوت دیگر آن صفحه نمایش آن میباشد که از مدل قبلی بزرگتر میباشد. برخلاف مدل قبلی که دارای صفحه نمایش ۶.۵ اینچی سوپر آمولد بود این مدل دارای صفحه نمایش ۶.۷ اینچ سوپر آمولد پلاس میباشد. همچنین باطری این دستگاه همانند مدل قبلی میباشد با این تفاوت که به جای فست شارژ ۱۵ واتی از فست شارژ ۲۵ واتی پشتیبانی میکند. معایب و محاسن.
همانطور که در آغاز مطلب شرح داده شد در مقایسه samsung galaxy a51 و samsung galaxy a71 باید گفت این ۲ گوشی از شبکه ۵g پشتیبانی میکنند و این ویژگی محبوبی در هر دو مدل میباشد. اما علیرغم صفحه بزرگ و بهره مندی از شبکه ۵g یک عیب بسیار بزرگ در هر دو مدل مشاهده میشود و این همان باطری آن میباشد. زیرا هر دو ویژگی یعنی صفحه بزرگ و شبکه ۵g مصرف بالای باطری را به همراه دارند. و با وجود یک باطری ۴۵۰۰ میلی آمپری بعید به نظر میرسد ۱ روز هم دوام بیاورد. عیب دیگر که بیشتر در a71 5g مشاهده میشود فست شارژ ۲۵ واتی دارد که باز این خود دوام باطری را کم میکند. برای روشنتر شدن این موضوع پیشنهاد میکنیم مقاله قابلیت شارژ سریع یا فست شارژ را که در این سایت درج شده مطالعه کنید. اما در کنار اینها یک حسن بزرگ در هر دوی آنها وجود دارد که هرگز نمیتوان از آن چشمپوشی کرد. این همان uSB on the go میباشد. چیزی که جای آن در اکثر گوشیهای سامسونگ و حتی مدلهای پرچمدار آن خالی میباشد. گوشیهای مذکور تا اواخر ماه جاری عرضه خواهند شد.

برای مطالعه تمام مقالات بررسی تخصصی گوشی های موبایل کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *