ضعف بزرگ گوشی های هوشمند امروزی

ضعف بزرگ گوشی های هوشمند امروزی

Posted on Posted in معیارهای انتخاب گوشی موبایل

علیرغم این که موبایل های امروزی بسیار قدرتمند شده اند و مانند یک کامپیوتر عمل میکنند اما یک ضعف بزرگ گوشی های هوشمند امروزی دیده میشود که به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست. با توجه به این که گوشیهای هوشمند در زمینه دوربین, پردازنده, صفحه نمایش, و … پیشرفت داشته اند به نظر میرسد که زمان آن فرا رسیده تا باطریهای آنها نیز قدرتمندتر از قبل شوند.

ضعف بزرگ گوشی های هوشمند امروزی
ضعف بزرگ گوشی های هوشمند امروزی

به خصوص که اخیرا فنآوری ۵جی پا به عرصه حضور نهاده و مصرف گوشیهای هوشمند خیلی بالاتر از آن رفته که مثلا یک باطری ۴۰۰۰ یا ۴۵۰۰ بتواند نیروی آن را تامین کند. مثلا در گوشی قدرتمندی مانند samsung galaxy s20 ultra 5g که از صفحه نمایش ۶.۹ اینچی بهره مند است و پردازنده ای ۱۲ هسته ای دارد و دوربینی ۱۰۸ مگاپیکسلی آن را همراهی میکند و از ۱۶ گیگ رم برخوردار میباشد. هم پردازنده هم دوربین هم رم هم ۵جی بودن آن همگی باطری مصرف میکنند. پس انتظار میرود این گوشی حد اقل از یک باطری ۷۰۰۰ میلی آمپری برخوردار باشد. ولی چنین نیست. فقط ۵۰۰۰ میلی آمپر ظرفیت دارد که برای گوشی با این مشخصات بسیار ضعیف میباشد.

اخیرا محققان به دنبال ساخت باطری گرافینی در گوشیهای هوشمند جدید میباشند که ضعف بزرگ گوشی های هوشمند امروزی را برطرف کنند. احتمال میرود در سال ۲۰۲۱ عرضه شود. همچنین گفته شده که این باطریها هم ظرفیت بیشتری دارند هم با سرعت بیشتری شارژ میشوند و هم قادرند تا در هنگام شارژ دما را ثابت نگه دارند. باید منتظر عرضه این نوع باطریها باشیم. همچنین گفته شده است که شرکت سامسونگ قرار است در این زمینه نوآوری کند. به امید روزی که شاهد پیشرفتهای چشمگیری در این زمینه باشیم.

برای مطالعه تمام مقالات بررسی تخصصی گوشی های موبایل کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *