اثر فست شارژ روی باتری

اثر فست شارژ روی باتری

Posted on Posted in معیارهای انتخاب گوشی موبایل

با توجه به قابلیت شارژ سریع یا فست شارژ میخواهیم با هم بررسی کنیم با توجه به اثر فست شارژ روی باتری چه گوشیهایی بهتر است از تکنولوژی فست شارژ پشتیبانی کنند.
در بخش اول با توان انواع فست شارژ معایب و محاسن آن آشنا شدید. در این بخش میخواهیم برای شما عزیزان شرح دهیم که چه گوشیهایی بهتر است شامل این تکنولوژی شوند و در ادامه به معرفی چند گوشی برتر دنیا از نظر فست شارژ میپردازیم.

اثر فست شارژ روی باتری
اثر فست شارژ روی باتری


توجه داشته باشید که در خرید یک گوشی هوشمند اگر دوام باطری برایتان اهمیت دارد به میلی آمپر یا همان mAh که به معنی ظرفیت باطریست دقت کنید. توصیه میکنیم به دلیل اثر فست شارژ روی باتری هرگز به سراغ اسمارتفونی که دارای ویژگی فست شارژ است و باطری آن ۳۰۰۰ mAh یا کمتر نروید. زیرا باتری آن از دوام کمتر برخوردار است. دلیل آن هم این است که باطری با توان کمتر دارد ولتاژ بالاتری تحمل میکند.

اما اگر تلفن هوشمندی در نظر دارید که در باطری ۳۵۰۰ به بالا بود میتوانید از فست شارژ آن استفاده کنید. همانطور که در فصل اول شرح داده شد ظرفیت بیشتر توان کمتر. یعنی اگر باطری شما مثلا ۳۵۰۰ mAh باشد با فست شارژ ۱۵ w میتوانید این گوشی را خریداری کنید.توجه داشته باشید گوشیهایی که باطری ۵۰۰۰ mAh به بالا را دارا میباشند الزامیست که از این تکنولوژی پشتیبانی کنند. زیرا در غیر این صورت کاربران مجبورند ۵ الی ۶ ساعت صبر کنند تا گوشی آنها شارژ شود. البته برای کاربرانی که گوشی خود را شبانه شارژ میکنند اثر فست شارژ روی باتری خیلی محسوس نیست.

معرفی چند گوشی برتر با دوام بالای باطری و توان فست شارژ آنها


nokia 7plus 3800 mAh. 18w fast charging. huawei y9prime 2019 از این تکنولوژی پشتیبانی نمیکند. xiaomi mi9t and mi9t pro. 4000 mAh. 18w fast charging. samsung galaxy a70. 4500 mAh. 25 w fast charging. xiaomi miNote10 and miNote10 pro. 30w fast charging. asus rog phone2. 6000 mAh. 30 w fast charging. همانطور که گفته شد mAh یا همان میلی آمپر ظرفیت ذخیره سازی در باطری را نشان میدهد و w یا همان وات توان شارژر را.

برای مطالعه تمام مقالات معیارهای انتخاب گوشی موبایل کلیک کنید.

نویسنده سید کسری فردوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *